Kā tiek organizēts darbs Ieslodzījuma vietu pārvaldē (20/07/2019)
Valsts ieņēmumu dienesta publiskajās datu bāzēs var noskaidrot, ka vislielākie ienākumi tiesībsargājošo iestāžu vadītāju vidū bija Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniecei Ilonai Spurei.
Kas ir šie sasniegumi un padarītais darbs, par kuru valsts maksā šādu algu – to noteikti vēlētos uzzināt katrs.
Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA), kas pārstāv IeVP amatpersonas, ir Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) dalīborganizācija ar pārstāvību Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomē, kas ir Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes institucionālās sistēmas sastāvdaļa, kuru uz paritātes pamatiem veido valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas un LBAS izvirzītie pārstāvji, vēlas redzēt un dzirdēt kas ir izdarīts 2018. gadā sociālā dialoga veidošanā un uzlabojumiem, kas virzīti darba ņēmēju sociālo garantiju uzlabošanā, tiesību aizsardzībā, ekonomisko interešu aizsardzībā, galu galā, kas ir darīts, lai uzlabotu darba drošību darbam ar ieslodzītajiem, darba vietas un vides uzlabošanā. Protams, aktuālais jautājums, kāpēc IeVP, pēc 2016. gadā paceltās algas, 2018. gadā un jau 2019. gadā alga mākslīgi tiek samazināta?
Esam cītīgi sekojuši līdzi IeVP vadības darbībām un konstatējām, ka ne kas īpašs darba ņēmēju interesēs nav izdarīts.
2018. gadā esam secinājuši, ka pats būtiskākais ir ekonomēt uz darbiniekiem. Legāli samazināt atalgojumu, apzināti vai neapzināti palielināt vakanto vietu skaitu dienestā, nenodrošināt amatpersonas ar pilnu formastērpu un apmācībām. Tas viss notiek IeVP, kas aizsargā mūs – sabiedrību - no noziedznieku apdraudējuma.
Nav noslēpums, ka ikdienā daļa cietuma amatpersonu dienesta pienākumus veic ar ieročiem, kas ir nepieciešams pašu amatpersonu un sabiedrības drošībai. Bruņotas cietuma amatpersonas ik dienas ieslodzītos konvojē uz iestādēm ārpus cietuma. IeVP veic amatpersonu profesionālo apmācību un sešu mēnešu garajā apmācības periodā ir iekļauta tikai viena praktiskās šaušanas apmācības diena. Šīs dienas laikā amatpersonai jāapgūst prasmes rīkoties ar 4 dažādiem šaujamieroču veidiem, lai jau dienestā esot, ārkārtas gadījumos, spētu reaģēt uz apdraudējumu. Tas nozīmē ne tikai praktiski iemācīties precīzi tēmēt un šaut, bet arī būt psiholoģiski gatavam lietot ieroci. Tieši šādu “plašu” apmācību praksi iziet arī jaunās amatpersonas, kuras šaujamieroci izmanto pirmo reizi mūžā.
Ir skaidrs, ka tikai reāli ieslodzīto bēgšanas mēģinājumi, dumpji, uzbrukumi cietuma amatpersonām un sabiedrības locekļiem liks IeVP domāt par amatpersonām!
Pagaidām darbinieki ir uzskatāmi kā ķīlnieki, jo ar šādu “saimniekošanu” cietumos, negatīvie notikumi ir tikai laika jautājums.
Pagaidām varam vien teikt paldies IeVP amatpersonām, kuras uz entuziasma un cieņas pret sabiedrību pamata, turpina veikt dienesta pienākumus.
Turpinājums sekos.